Poarta Transilvanei

Sportivi din Poarta Transilvaniei, pe podium, în competiții de atletism și schi fond!

• Sportivi din #PoartaTransilvaniei, pe podium, în competiții de atletism și schi fond! •? Etapa 1 a Campionatului Național de seniori, tineret (U23) și juniori 1 (U20) la atletism în sală s-a desfășurat în acest week-end la Bacău, iar sportivii bistrițeni au reușit performanțe demne de consemnat:?‍♀️ Larisa Talpiş a obţinut locul II în proba de 400 m şi locul III în proba de 800 m, (antrenor prof. Dragoş Mihali)?‍♂️ Alex Vădan locul III în proba de 3000 m şi locul IV în proba de 1500 m, (antrenor prof. Dragoş Mihali)?‍♂️ Sebastian Tomoiagă locul IV la 3000 m (antrenor prof. Dragoş Mihali), ?‍♂️ Ionuţ Zăgrean s-a clasat pe locul III în proba de 1500 m, (antrenor prof. Alina Cucerzan)?‍♀️ Larisa Ureche (junior II) s-a clasat pe locul V în proba de 800 m şi locul VI în proba de 1500 m (antrenor prof. Alina Cucerzan).? Tot în acest week-end s-a desfășurat și Cupa Balcanică la schi fond, în Ravna Gora, Croația. ⛷️ La această competiție, bistrițeanul Petrică Hogiu, legitimat la CSM Bistriţa şi antrenat de prof. Rodica Drăguş, a ocupat locul II. ? În prezent se derulează una din cele mai mari investiții în infrastructura de sport din județul nostru – Complexul Sportiv Unirea, proiect realizat de Consiliul Județean Bistrița-Năsăud.